Troya Müzesi çok yakında açılacak.

http://www.troya2018.com/troya-muzesinin-acilisi-icin-geri-sayim-basladi/

 

Troia Kazı Başkanı Prof. Dr. Rüstem Aslan'ın, yeni "Troya" kitabının tanıtım metni Hürriyet Gazetesi'nin "Kitap Sanat" ekinde yayınlandı.

https://www.facebook.com/856965364406902/photos/a.856968381073267.1073741828.856965364406902/1305069536263147/?type=3&theater

 

Troya Kazı Başkanı Prof. Dr. Rüstem Aslan'ın Troya kitabı çok yakinda Doğan Kitap Yayınları'ndan çıktı.

 

                                                                                                                                                                                                                                          

 

 

http://www.hurriyet.com.tr/truva-antik-kentine-koreli-ziyareti-40523400

Aralarında Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho, Kore Eski Meclis Başkanı Hyong-O Kim ile birlikte tarihçi, arkeolog, sanatçı ve basın mensuplarının bulunduğu 27 kişiden oluşan heyet Troia Örenyerini gezdi. Heyete Kazı Başkanı Prof. Dr. Rüstem Aslan eşlik etti. Örenyeri ve bu yıl yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

http://www.arkitera.com/index.php/gorus/607/troya-dan-gunumuze-canakkale-bolgesinde-yerlesim-sistemi-ve-malzeme

 

 

Troia Kazı Başkanı Prof. Dr. Rüstem ASLAN Çanakkale'de yaşanan depremlerin geçmişte de yaşandığını ve bu depremlerin örenyerinde bıraktığı izleri anlattı.

 

 

"Troia Kazı Başkanı Prof. Dr. Rüstem ASLAN, Turizm Haftası kapsamında, Turizm Yazarlarına, Örenyerini gezdirdi."

http://www.hurriyet.com.tr/turizm-yazarlari-troia-antik-kentini-gezdi-40431836

"Çanakkale Bisiklet Turu” 37 kilometrelik “Troia Antik Kenti” etabı ile başladı. 25 Mart 2017'de gerçekleştirilen Troia etabına 3 bin bisikletli katıldı. 

Kazı Başkanı Prof. Dr. Rüstem ASLAN tarafından yazılan "Troia und seine Siedlungskammer. Vom Neolithikum bis zu den Anfängen des „Historischen Nationalparks" kitabı Çanakkale Troia Vakfı tarafından başlatılan "Studies on the Troad" yayın dizisinin 6. Kitabı olarak basıldı.

Kazı Başkanı Prof. Dr. Rüstem ASLAN tarafından yazılan "Troy; City of Mythology and Archaeology" kitabı kazı sponsoru İÇDAŞ tarafından basıldı.

Kazı Başkanı Prof. Dr. Rüstem ASLAN'ın yeni kitabı "Homeros, İlyada ve Troya" yayınlandı.

Kazı Başkanı Prof. Dr. Rüstem ASLAN'ın yeni kitabı "Homeros, İlyada ve Troya" yayınlandı

Binyıllardır imparatorluklar doğarlar, gelişirler ve çökerler. Çoğu zaman imparatorluklardan ve savaşlardan geriye kentler ve destanları kalır. Kültür tarihinin en önemli kentlerinden birisi olan Troya da böylesi bir kenttir. Günümüzden yaklaşık 2800 yıl önce yaşadığı kabul edilen ozan Homeros'un İlyada ve Odysseia destanları, uğruna Troya Savaşı'nın yapıldığı kentin trajik öyküsünü anlatır. Ancak acaba Homeros'un destanlarının tarihsel gerçeklerle bir ilişkisi var mı? Troya Savaşı diye bir savaş gerçekten yapıldı mı? Troya diye bir kent var mı? 

Arkeolojinin 'kader tepesi' Troya'da yapılan kazılar bizlere pek çok tarihsel olayla ilgili veriler sunar. Ancak bu ve benzeri soruların cevabını kesin olarak verebilir mi? 

Homeros, İlyada ve Troya ile pek çok sorunun cevabını bu eserde bulacaksınız.

 

2016 Troia Kazıları Sırasında Çekimleri Yapılan"Truva ve Priamos’un Hazinesi" İsimli Belgesel Filmi Yayınlandı

RBB Rudfunk Berlin Branderbung adlı yapım şirketi tarafından 2016 yılı çalışmaları esnasında çekimleri yapılan ve Kazı Başkanı Prof. Dr. Rüstem ASLAN ve Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal DOKUZ'un da yer aldığı; “Truva ve Priamos’un Hazinesi” isimli belgesel film de yayınlandı. 

Avrupa'nın en önemli kültür kanallarından biri olan "ARTE" tarafından kazı çalışmaları esnasında çekimleri yapılan "Troia Savaşı" isimli Fransız-Alman ortak yapımı belgesel 24 Ocak'ta gösterime girecek. Kazı Başkanı Prof. Dr. Rüstem Aslan'ın anlatımlarıyla bilgi yönünden zengin bir belgesel...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Avrupa'nın en önemli kültür kanallarından biri olan "ARTE" tarafından kazı çalışmaları esnasında çekimleri yapılan "Troia Savaşı" isimli Fransız-Alman ortak yapımı belgesel 24 Ocak'ta gösterime girecek. Kazı Başkanı Prof. Dr. Rüstem Aslan'ın anlatımlarıyla bilgi yönünden zengin bir belgesel...

Haberi görmek için fotoğrafa tıklayın.

TROİA KAZILARI İÇİN 1 MİLYON LİRALIK SPONSORLUK ANLAŞMASI

Haberi görmek için fotoğrafa tıklayın.

Troia’da Yeni Başlangıç

Haberi görmek için fotoğrafa tıklayın.